Nordic IC Friendship Tennis tournament 3.-4.9.2011

Nordic IC Friendship Tennistournament (3- 4.9.2011). Suomelle hopeaa.
Nordic IC Friendship Tennispuistossa (3.-4.9.2011). Kuvassa mm. Södertsrömin Hans ja Pekka Petersen-Dyggve.
Nordic IC Friendship (3.-4.9.2011) pelaajia tauolla.
Nordic IC Friendship (3.-4.9.2011) kuvassa IC of Finlandin nykyinen hallituksen puheenjohtaja Petra Thoren.
Nordic IC Friendship (3.-4.9.2011).
Nordic IC Friendship (3.-4.9.2011). Kuvassa oikealla IC of Finlandin ensimmäisen hallituksen puheenjohtaja, perustaja ja IC of Finlandin kunniajäsen Jukka Roiha ja vasemmalla hänen vieressään uuden hallituksen jäsen ja talousvastaava Taru Calonius.

Nordic IC Friendship Tennistournament 3.-4.9.2011

Suomelle hopeaa Nordic Friendship Tennisturnauksesta. Pisimmän korren vei tällä kertaa Tanska. Alla tulokset Pohjoimaiden välisestä ystävyysottelusta.

 

Results 3.9.

 

Mika Hedman 45+, Klaus Berner 60+

vs.

Svend Erik Kundby 45+, Bent Ingevold 65+ (2-6, 6-3, 10-6)

 

 

Petra Thoren 40+, Taru Calonius 35+

vs.

Fie Astrup 35+, Beate Bernhoft 25+ (6-3, 6-4)

 

 

Heikki Hedman 70+, Hans Söderström 65+ (6-4, 7-6(4))

vs.

Hans Nordstaa 65+, Sverre Worren 70+

 

Iver Helgaker 65+, Jon-Erik Ross 65+. (7-5, 6-2)

vs.

Olle Palmér, 55+, Rolf Levin, 70 +

 

 

Petra Thoren 40+, Tarmo Jokinen 65 +, (7-5, 6-0)

vs.

Fie Astrup 35 +, Mikael Bernhoft 60+

 

 

Søren Smedegård 60 +, Svend Erik Kundby 45+

vs.

Göran Sundh 55+, Björn Schröder 50+ (7-6, 5-7, 7-6)

 

Taru Calonius 35+, Jukka Roiha 60+ (6-4, 4-6, 10-7)

vs.

Ane Bernhoft 35 +, Bent Ingevold 65+

 

 

Pekka Petersen Dyggve 65+ Tarmo Jokinen 65+ (6-3, 6-1)

vs.

Olle Palmér, 55+, Rolf Levin, 70+

 

 

Søren Smedegård 60 +, Mikael Bernhoft 60+ (7-6, 3-6, 10-7)

vs.

Hans Nordstaa 65+, Sverre Worren 70+

 

 

Iver Helgaker 65+, Jon-Erik Ross 65+ (4-6, 6-4, 11-9)

vs.

Hans Söderström 65+, Klaus Berner 60+

 

 

Pekka Petersen Dyggve 65+, Jukka Roiha 60+

vs.

Göran Sundh 55+, Björn Schröder 50+ (6-0, 6-3)

 

 

Denmark 3/6, Finland 4/8, Norway 2/4, Sweden 2/4

 

 

Results 4.9.

 

 

Rolf Levin, 70 +,Björn Schröder 50+

vs.

Hans Nordstaa 65+, Sverre Worren 70+ (6-1, 6-1)

 

 

Hans Söderström 65+, Pekka Petersen Dyggve 65+

vs.

Søren Smedegård 60 +, Bent Ingevold 65+ (6-4, 6-1)

 

 

Svend Erik Kundby 45+, Ane Bernhoft 35+,

vs.

Petra Thoren 40+, Klaus Berner 60+ (6-1, 6-3)

 

 

Olle Palmér 55+, Göran Sundh 55+, (6-1, 6-3)

vs.

Tarmo Jokinen 65+, Klaus Berner 60+

 

 

Mikael Bernhoft 60+, Svend Erik Kundby 45+ (3-6, 6-4,10-5)

vs.

Iver Helgaker 65+, Jon-Erik Ross 65+

 

 

Beate Bernhoft 25+ , Mikael Bernhoft 60+, (6-2-6-4)

vs.

Taru Calonius 35+, Jukka Roiha 60+

 

 

Rolf Levin 70 +,Björn Schröder 50+

vs.

Fie Astrup 35+, Søren Smedegård 60+ (6-3, 7-5)

 

 

Hans Nordstaa 65+, Iver Helgaker 65+

vs.

Hans Söderström 65+, Tarmo Jokinen 65+, (6-4, 3-6, 10-7)

 

 

Final Results

 

1. Denmark 7/11

2. Finland 6/13

3. Norway 3/7, Sweden 3/7